Статті

Правильне харчування: 8 принципів виживання у офісі

Життя в офісному стилі – це не просто робочий день з 9 до 18, біла сорочка з краваткою, постійні засідання, брейн-штормінги і виконання планів. Ще один бік офісного стилю – це багато кави та енергетиків, фаст-фуд і дефіцит свіжих овочів та фруктів, харчування всухом’ятку або взагалі вимушене голодування через брак часу; перекури, відсутність адекватних фізичних навантажень тощо… І, зрештою, негаразди у роботі шлункового-кишкового тракту, головні болі, порушення сну і навіть поява деяких захворювань. То чи можна вижити в офісі, і як зробити роботу… корисною для здоров’я? Виявляється, все реально, якщо дотримуватися базових принципів харчування – вони прості у виконанні, але помітно впливають на самопочуття день у день.

1. Їсти більше трьох разів на день

Протягом дня бажано харчуватися 4, а то й 5 разів: сніданок, другий сніданок, обід, вечеря. Розподіліть продукти харчування на день так, щоб кожен прийом їжі давав відчуття ситості на 3-4 години. Бажано, щоб між основними прийомами їжі, тобто сніданком, обідом та вечерею, було щонайменше 5-6 годин. Якщо між обідом і вечерею є полуденок, то вечеря має бути легенькою. Після їди вам хочеться підживитися вже через годину? Мабуть, ви або спожили маленьку порцію, або з’їли не ті продукти.

Майте на увазі: не варто жувати безперестанку, ще й під час роботи: шлунок теж має право на перепочинок, він не може працювати 18 годин на добу.

2. Уникати фаст-фуду

Відмовтеся від локшини і супів швидкого приготування. Ця калорійна їжа тільки «глушить» апетит на дуже короткий термін – до 1,5 години. Чіпси, піца, гамбургери, сухарики, майонез, жирні соуси, будь-які ковбаси, сосиски, сардельки – так само. До того ж такі продукти містять багато прихованих жирів. Якщо у вас на роботі немає можливості повноцінно харчуватися протягом дня, то для перекусів майте в запасі шматочок сиру, питний йогурт, горіхи, сухофрукти або свіжі фрукти. Але такий режим харчування не може бути тривалим.

3. Не обідати перед монітором

Якщо поєднувати перекус з роботою, то досконалим не буде ні одне, ні інше. По-перше, не вдасться повноцінно зануритися в свої посадові обов’язки, по-друге, через поспіх їжа погано пережовується і заковтується, практично не оброблена ферментами. Тому в шлунок потрапляє погано підготовлена харчова грудка, і це додає роботи соляній кислоті, що міститься в шлунковому сокові. А якщо нашвидкуруч спожитий обід ще й запити чаєм одразу, то соляна кислота взагалі зменшить свою активність, бо ж її розвели водою! Відтак гірше будуть розщеплюватися білки і частково жири. Коли ж унаслідок такого харчування без відриву від виробництва необроблена належним чином харчова грудка буквально провалиться до 12-палої кишки, не факт, що туди в достатній кількості надійде жовч, готова розщеплювати жири. Такі «непідготовлені» харчі потрапляють до тонкого кишківника і той довго страждає через це непорозуміння: невдоволено бурчить, тому що неперетравлена як слід їжа гниє, бродить і виділяє гази.

4. Кожному продукту призначити час

Вуглеводи – джерело енергії, що живить наш організм. Дефіцит вуглеводів призводить до погіршення самопочуття, унаслідок чого швидко настає стомлюваність та втрачається концентрація. Відтак на основні прийоми їжі краще використовувати м’ясо, рибу, птицю, яйця, бобові, додаючи до них овочі та крупи. Розподіліть їх на день так, як вам зручно, універсальної формули для всіх не існує. А для перекусів можна взяти, приміром, фрукти та кисломолочні продукти, лаваш з салатом, сиром і томатним соком тощо. У першій половині дня віддавайте перевагу овочам і фруктам в сирому вигляді, в другій – після термічної обробки – вони перетравлюються швидше і легше.

5. Вживати менше жирів та простих вуглеводів!

Слід обмежувати в своєму раціоні прості вуглеводи (цукор), які неминуче призведуть до набору зайвої ваги. Відмовтеся від частих чаювань з тістечками, печивом, цукерками. З жирами також варто бути дуже обережними: не вживайте їх надміру, якщо мало рухаєтесь на роботі.

6. Розподіляти раціон пропорційно

Найоптимальніше, на думку багатьох дієтологів, дотримуватися таких пропорцій у розподілі щоденного раціону:

  • · 20-25% – на сніданок. Обов’язковий прийом їжі, який ні в якому разі не можна пропускати. Він не має бути о 7 ранку. Можете взяти з собою їжу в офіс. Однак краще за все снідати до 9.00.
  • · 40-45% – на обід.
  • · 20-25% – на вечерю. Вечеряти бажано не пізніше 20.00 (або за 4 години до сну), щоб їжа засвоїлась і не було відчуття дискомфорту.
  • · 5-20% – на перекуси. Між основними прийомами їжі їх може бути 1 чи 2.

7. Дотримуватися питного режиму

Вода потрібна для повноцінного метаболізму, вона допомагає прискорити обмін речовин на 3%. Добова норма споживання чистої води 40 мл* на 1 кілограм фактичної маси тіла, розділена на 2. Наприклад: жінка з вагою 70 кілограмів повинна випивати 40 * 70 : 2 = 1400 мл води.

8. Приймати ензими

Через те, що однією з особливостей офісного життя є відсутність достатніх фізичних навантажень, їжа може перетравлюватися надто довго або неповністю. Аби організм засвоював усі поживні речовини, а їжа перетворювалася на енергію, варто взяти за правило щодня приймати ферменти (ензимні препарати). Оптимальним засобом для тих, хто веде офісний стиль життя, є ENZYBAR GOLD. Він містить посилений комплекс з 15 ферментів (амілаза, протеаза, глюкоамілаза, пектиназа, α-галактозидаза, лактаза, бета-глюкан, целюлаза, ліпаза, бромелаїн, ксиланаза, геміцелюлоза, діастаз солоду, інвертаза, папаїн).

ЕНЗІБАР ГОЛД:

Ензібар голд – підсилений комплекс з 15 ферментів, щоб їсти без важкості

  • Позбавляє важкості у шлунку
  • Прискорює травлення
  • Сприяє якісному засвоєнню їжі
  • Не містить свинячий панкреатин

Реклама дієтичної добавки. Ензібар Голд не є лікарським засобом. Є застереження при застосуванні – див. листок‑вкладиш. DMUA.ENZ.20.07.2